1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Īstā Latgales garša (Gors, Zeimuļs, Latgales Māra un Rēzekne)

Īstā Latgales garša (Gors, Zeimuļs, Latgales Māra un Rēzekne)
  • Tūres cena: EUR 18.00
  • Сeļojuma datums: 15.09.2018
  • Maršruts: Rīga- Rēzekne- Rīga
  • Dienu skaits: 1 diena

 

 

 

Pl. 07.00 izbraukšana no Rīgas. Īsa apstāšanās kafijas pauzei. Ierodamies Rēzeknē. Rēzeknes pilsētas pievilcība slēpjas ne vien tās sakoptībā un zaļajā rotā, bet arī tās kultūrvēsturiskajā mantojumā. Rēzeknes lepnums ir modernā kocertzāle Latgales vēstniecība GORS. Latgales vēstniecība GORS ciemiņus laipni gaida arī tad, kad šeit nenotiek kultūras pasākumi. Ekskursijas laikā ir iespēja aplūkot galvenās mājas istabas, tai skaitā, Mazo un Lielo zāli, orķestra mēģinājumu un horeogrāfijas zāli, kā arī ielūkoties aizskatuvē, mākslinieku telpās, uzkāpt uz jumta terases un ļauties ūdens priekiem strūklakā līdzās Latgales vēstniecībai GORS. Brīvais laiks. Pēpusdiena kājāmgājēju ekskursija pa pilsētu- Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs „Zeimuļs”. „Zeimulī” notiek interešu un neformālās izglītības nodarbības bērniem un jauniešiem. Vizuāli ēkas torņi atgādina divus zīmuļus, kas rotāti ar latvju rakstu zīmēm, no tiem paveras burvīgs skats uz pilsdrupām un pilsētas vēsturisko centru. Ēkai ir viens no lielākajam zaļajiem jumtiem Baltijas valstīs. „Zeimuļs” ir vieta, kur satiekas jaunais, aktīvais un radošais pilsētas potenciāls. Piemineklis „Vienoti Latvijai”. Piemineklis „Vienoti Latvijai” (bieži dēvēts par „Latgales Māru”) ir atpazīstamākais Rēzeknes simbols. Šim piemineklim ir savs sarežģīts un traģisks liktenis, kas līdzinās Latgales liktenim... Rēzeknes pilsdrupas- no 9. līdz 13. gs. uz pakalna upes krastā atradās nocietināta seno latgaļu pils. 1285. gadā Rozitten pili uzcēlis vācu ordeņmestrs Šurborgas Vilhelms un tā bija celta kā Livonijas ordeņa fogota rezidence. No pilskalna paveras burvīgs skats uz pilsētu. Vakarā izbraukšana uz Rīgā.

 

Cenā iekļauts:
- Brauciens komfortablā autobusā;
- Gida – grupas vadītāja pakalpojumi;
- Apskates ekskursija pa Rēzekni

 

Papildu izdevumi:

- Latgales vēstniecība Gors- 2 EUR pieaugušajiem, 1.50 EUR- studentiem, skolēniem, pensionāriem un I un II grupas invalīdiem.

- Personīgie izdevumi (t.sk. pusdienas)

Apskates objektu secība var mainīties vietām. Cenas un papildu izdevumi ir norādīti pēc 08.03.2017. pieejamās informācijas