1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Līvas ciema svētki Liepājā

Līvas ciema svētki Liepājā
  • Tūres cena: EUR 18.00
  • Сeļojuma datums: 19.05.2018
  • Maršruts: Rīga-Liepāja-Rīga
  • Dienu skaits: 1 diena

 

 

Izbraukšana no Rīgas plkst. 7.00. Apstāšanās kafijas pauzei. Liepāja ir trešā lielākā Latvijas un desmitā lielākā Baltijas valstu pilsēta Liepāja ir bagāta ar kultūras, mākslas un sporta tradīcijām. Vasaras Liepājā ir īpaši piepildītas ar dažādiem pasākumiem ikviena gaumei. Mēs aicinam Jūs doties un šo brinišķīgu pilsētu un uzzināt vairāk par tas vēsturi, tradīcijam un kultūras pieminekļiem! Karaostas cietums.Ekskursijas Karostas cietumā notiek tikai gida pavadībā. Ekskursijas laikā Jums būs iespēja apskatīt cietumu, kas tikpat kā nav mainījies kopš cara laikiem, uzzināt Karostas vēsturi un interesantus notikumus no cietuma dzīves, apskatīt kameras un karceri, kā arī iepazīt Karostas cietuma muzeja ekspozīcijas, kas stāsta par II Pasaules karu, Kureliešiem, padomju laikiem, Atmodu Liepājā. Ekskursija Liepājā- Ziemeļu mols būvēts 19.gadsimta beigās. Šī hidrotehniskā būve ir ļoti svarīga Liepājas Jūras cietokšņa un Karostas kompleksa sastāvdaļa. Mola kopgarums ir 1800 metri, platums - 7,35 metri. Šī ir liepājnieku iecienīta vieta, kur vērot saulrietus, bet vētras laikā, kad jūra bango ar pilnu spēku, šeit var gūt neaizmirstamus iespaidus. Piemiņas un satikšanās vieta "Spoku koks"atradis vietu netālu no ieejas koncertdārzā „Pūt, vējiņi!”. Tas ir iespaidīgs sešus metrus augsts koks, kas veidots no četriem tūkstošiem metāla stienīšu un tiek izgaismots. Tuvu koka saknēm slīpētā metālā ir iegravēti aizsaulē aizgājušo līvu vārdi, bruģī var saskatīt „Līvu” labāko dziesmu nosaukumus, bet koka zaros ir paslēpti piecu mūzikas instrumentu apveidi. Te var pasēdēt uz soliņiem ģitāras grifa formā un, nospiežot pogu, atskaņot leģendārās grupas „Līvi” dziesmas. Promenāde.Padomju gados te bija slēgta zona. Šobrīd Promenāde ir izveidojusies par jauku pastaigu vietu dienā un atraktīvu nakts dzīves centru vakara stundās. No Promenādes paveras burvīgs skats uz ostas piestātnēm, kuģiem un jahtām  Ostas promenādi rotā Dzintara pulkstenis. Tas veidots no apmēram 50 litriem dzintara gabaliņu, kurus saziedojuši paši liepājnieki 2003.gadā notikušajā akcijā „Atstāj savu dzintaru Liepājas laikā!". Dzintara pulkstenissimboliski skaita Liepājas pilsētā labi pavadīto laiku! Līvas ciema svētki Liepājā. Viens no lielākajiem tradicionālās kultūras pasākumiem Latvijā, kas apvieno tautas un etnisko mūziku ar tradicionālo kultūru, mākslu un amatniecību, kā arī ēdienu baudīšanu vērienīgā festivālā, kurā amatnieki apmeklētājiem demonstrē arī savas daiļamatniecības prasmes. Plaša kultūras programma, kas ietver arī vairākus citus radošos žanrus – tautas dejas un mūziku, glezniecību, modelēšanu un citus, demonstrējot Latvijas mantojumu un vēsturi ar seniem un mūsdienīgiem izpausmes veidiem. Brīvdabas festivāls norisinās Liepājas promenādē, un katru gadu to apmeklē tūkstošiem viesu. Vakarā atgriešanās Rīgā.

 

Cenā iekļauts:
- Brauciens komfortablā autobusā;
- Gida-grupas vadītāja pakalpojumi;
- Apskates ekskursija Liepājā

Papildu izdevumi:
- Karaostas cietums-pieugušajiem- 3.50 EUR , skolēniem, pensionāriem, studentiem – 2 EUR, bērniem līdz 6 gadu vecumam- bez maksas;
- Personīgie tēriņi (t.sk. apdrošināšanas polise)

 

Ņemiet vērā, ka apskates objektu secība var mainīties. Cenas un papildu izdevumi ir norādīti pēc 28.02.2018 pieejamās informācijas.