1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pavasara Saulgriežu svinības “Ar Gardu muti Valmiermuižā”+ Mucu muzejs un ekskursija alus darītavā

Pavasara Saulgriežu svinības “Ar Gardu muti Valmiermuižā”+ Mucu muzejs un ekskursija alus darītavā
  • Tūres cena: EUR 18
  • Сeļojuma datums: 17.03.2018
  • Maršruts: Rīga- Kocēni- Valmiermuiža-Rīga
  • Dienu skaits: 1

 

 

 

Pl. 07.00 izbraukšana no Rīgas. Apstāšanās kafijas pauzei. Latvijā tapis vēl līdz šim nebijis muzejs. Vaidavas pagasta „Lielajā muižā” var ne tikai apskatīt pēc senajām tradīcijām darinātas mucas, bet arī pat izmēģināt roku, kā ir pagatavot mucu. Muzejs ne tikai stāsta par mucām, bet, domājams, arī veicina senā aroda atdzimšanu. Pašlaik Latvijā labi ja ir pieci īsti mucenieki, kuri mucas darina pēc seno meistaru tradīcijām. Valmiermuiža. Lai svinētu gaismas uzvaru pār tumsu, 17. martā no plkst. 11.00 līdz 15.00 pie Valmiermuižas alus darītavas norisināsies Pavasara saulgriežu – Lielās dienas tirdziņš „Ar Gardu Muti Valmiermuižā”. Uz svinībām sabrauks mājražotāji un amatnieki no visas Latvijas, lai andelētos ar smeķīgiem gardumiem, pirmajiem pavasara zaļumiem un amatniecības meistardarbiem. Par godu svētkiem Valmiermuižas alus darītavas meistari būs izbrūvējuši īpašu Lielās dienas alu, ko varēs nobaudīt ikviens tirdziņa apmeklētājs. Pavasara saulgriežos godināsim sauli ar tradicionālām dziesmām, rotaļām un radošajām darbnīcām, kā arī kārtīgi izšūposimies, lai padodas ražens gads. Ekskursija un degustācija Valmiermuižas alus darītavā. Valmiermuiža - tā ir alus darītava pie Valmieras, kas nelielos apjomos nesteidzīgi brūvē alu, ievērojot labākās muižas kvalitātes tradīcijas un izmantojot augstākās kvalitātes dabiskās izejvielas. Ar viesmīlību Valmiermuižā uzņem ikvienu ciemiņu, laipni izrāda alus darītavu, pastāsta par alus sastāvdaļām un alus tapšanas posmiem. Pēc ekskursijas ciemiņi tiek aicināti uz alus degustāciju, kuras laikā iespējams nobaudīt dažādus Valmiermuižas alus veidus, tiem, kuri nevēlas alus, tiks piedāvāts kvass. Pēc jaukas ekskursijas dodamies uz Rīgu.

Cenā iekļauts:
– Brauciens komfortablā autobusā;
– Gida – vadītāja pakalpojumi;
– Svētku pasākums

Papildus izdevumi:
–  Mucu muzejs: EUR 3;
–  Ekskursija un degustācija Valmiermuižas alus darītavā: pieaugušajiem EUR 7; līdz 6 gadu vecumam- bezmaksas, no 6-12 gadus veciem bērniem- EUR 2 ;
– Personīgie tēriņi

 
Ņemiet vērā, ka apskates objektu secība var mainīties. Cenas un papildu izdevumi ir norādīti pēc 28.12.2017. pieejamās informācijas.